אחסון אתרים - כמה זה עולה לנו? 

האם הסכום או המבצעים וההטבות השונות אשר חברות אחסון אתרים מציעות לכם הם בדיוק מה שאתם צריכים בכדי לקבל החלטה ולבחור חברת אחסון אתרים עבור האתר שלכם?גם אבל לא רק! כל אחד רוצה למצוא פתרון אחסון אתרים משתלם אבל זכרו שיש עוד שיקולים פרט לחיסכון - קידום אתרים ברשת הוא שיקול הקודם לכל חיסכון כי כל המטרה של בנית אתר, אחסונו והעלתו לאוויר הרי נועדה לאפשר לאתר את החשיפה המקסימלית במנועי החיפוש. לכן, כדאי לקרוא מאמר זה בקפידה לפני שמקבלית החלטות אופרטיביות בנושא אחסון אתרים.

אחסון אתרים - שני מודלים לתשלום בחברות המקומיות:

יש כיום שני מודלים עיקריים לתשלום עבור אחסון אתרים בארץ בחברות אחסון אתרים ובחממות שרתים: האחת היא תשלום קבוע על כל יום אחסון והשניה היא אחסון בחינם אך בתמורה לפרסום. כאשר אתם מאחסנים אתר, אתם בעצם ממקמים אותו על גבי שרתים של החברה המספקת את השירות והתמיכה. בתמורה למקום על השרת ולטיפול ותחזוקת השרת, חברת אחסון אתרים גובה סכומים קבועים מראש ביחס למשקל האתר. כמו ששוקלים פירות וירקות בכדי לעמוד את המחיר שלהם, כאשר מדוברעל אחסון אתר, קובד האתר אכן משחק תפקיד: ככל שבאתר יש יותר קבצי מוזיקה, יותר סרטוני וידיאו, יותר תמונות או ארכיון גדוש ועוד,כך משקל האתר יהיה גבוה יותר וכך הוא ידרוש יותר מקוםעל השרת. כעקרון, אתרים סטנדרטים אינם חורגים ולכן התעריף שחברותאחסון אתרים יציעו לכם הוא בסביבות 3$ דמי אחסון אתרים ליום. קיימת אפשרות להנות משירותי אחסון אתרים בחינם אין כסף! בתמורה להקצאת שטח בתוך האתר - שטח שישמש את מנוע החיפוש גוגל לצורך פרסום.

אחסון אתרים - בארץ או בחו"ל:

יש הבדל בין אתרים אשר פונים לקהל היעד הישראלי / יהודי / קהל דובר עברית אשר מחפשים במנועי חיפוש בעברית! מחפשים אתרים ברשת המקומית לבין אתרים אשר מפעילים אותם ישראליים, אשר הוקמו בארץ ומתוחזקים בארץ אך הם משמשים חברות בינלאומיוות. כאשר מדובר על אחסון אתרים בעברית, אחסון אתרים יעודים לקהל הישראלי, מומלץ מאוד למצור עבורם פתרונות אחסון בחברות מקומיות ובחוות שרתים מקומיות שכן כך תהיה לאתר עדיפות ברשתות המקומיות ואילו כאשר מדובר על אתר המיועד ללקוחות בחו"ל, בעיקר אתר באנגלית, מומלץ למצוא פתרונות אחסון אתרים מעבר לים כך שתהיה להם גישה לרשת הבינלאומית.

כאשר מדובר על פתרונות אחסון אתרים אין פתרון אחד טוב יותר מהאחר.יש כמה פתרונות אשר כל אחד מתאים לסוג אחר של אתר. זכרו את מה שהכי חשוב לאתר שלכם והוא הנראות ברשת. חשוב לכם כי האתר יהיה מקודם וכי הוא יחשפ בפני כמה שיותר גולשים כי הרי לצורך כך בניתם אותו ולכן אתם משלמים כל כך הרבה על בנייתו, עיצובו ותחזוקתו של אתר אינטרנט